flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У 2018 році збільшилися ставки судового збору

22 січня 2018, 11:46

Скільки коштуватимуть судові послуги у 2018 році розповідає ресурс 20 хвилин, передає ПІК.

Ставки судового збору міняються разом зі зміною розміру прожиткового мінімуму. Також на розрахунок судових витрат, як пояснюють правники, впливає ціна позову. З початку року прожитковий мінімум працездатного зріс до 1762 гривень (був 1600 гривень), то й судові розцінки стали вищі з 1 січня.

Також з початком цього року, законодавці встановили максимальні розміри судового збору, який треба сплатити за подання заяв майнового характеру у цивільному та адміністративному судочинстві. Досі максимальної межі не було. Тепер вона складає 1,5% ціни позову, але не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Збільшилися ставки судового збору за подання апеляційних та касаційних скарг на рішення суду. Такі зміни, за словами юриста Андрія Бонарчука, мають зменшити кількість необґрунтованих та безпідставних апеляційних та касаційних скарг.

– І це стосується не лише оскаржень громадянами та суб’єктами господарювання, а й державними органами, – додає юрист. – Деякі держоргани узагалі виключили з «пільговиків» зі сплати судового збору. Наприклад, Пенсійний фонд та Фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття і соцстрахування. Тепер вони сплачуватимуть судовий збір на загальних підставах.

А чи змінили розцінки на отримання судових документів, копій, дублікатів рішень тощо? Авжеж, якщо ці ставки судових зборів прив’язані до прожиткових мінімумів та мінімальної зарплати. Тож за кожний листок копії судового документа тепер треба платити щонайменше 5,30 гривні (0,003 відсотка розрахункового мінімуму).

Нові цифри 2018 року, які стали чинними 1 січня зібрані в одну табличку. У ній також вказуємо, як мінятимуться мінімуми протягом цього року. Закріплені за ними судові ставки – уже підраховані, тобто переведені у гривні.

Джерело: Центр суддівських студій